Czego nie wolno wysyłać za granicę?

Przesyłki 0 Comments

Dzisiaj wysłanie paczki za granicę jest już niewiele trudniejsze od wysłania paczki do innej polskiej miejscowości. Jednakże, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre państwa nie pozwalają na wysyłanie na ich teren pewnych paczek.

Produkty zakazane

Niezależnie od tego, czy korzysta się z usługi inpost jaką jest cross boarder, czy może wysyłka paczek za granice odbywa się poprzez Pocztę Polską, pewnych produktów po prostu wysłać nie można. Mowa tu zwłaszcza o alkoholu, który zakazany jest w przypadku wysyłek do większości krajów. Niewątpliwie, jest to zakazane na przykład w przypadku wysyłek do Stanów Zjednoczonych. Co więcej, do tego kraju nie można również wysyłać paczek zawierających papierosy. Zabronione jest również wysyłania zapakowanego mięsa. Również niektóre leki nie mogą znaleźć się w paczce zaadresowanej do mieszkańca Stanów Zjednoczonych.

W przypadku Niemiec i Włoch jest podobnie jak w przypadku Stanów Zjednoczonych. Do tych krajów również nie wyślemy papierosów, ani alkoholów. Lista leków, których nie można wysyłać do Niemiec i do Włoch także jest bardzo długa.

Generalnie, nie trudno zauważyć, że alkohol i papierosy są zdecydowanie na czarnej liście jeśli chodzi o wysyłki zagraniczne. Tak naprawdę bardzo mało jest państw, do których można wysyłać paczki zawierające tytoń oraz napoje alkoholowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *