Konferencja „Rynek Usług Pocztowych w Polsce” 2015

Paczkomaty, Przesyłki 0 Comments

23 września 2015 roku miała miejsce już XI edycja konferencji „Rynek Usług Pocztowych w Polsce”. Ta cykliczna impreza odbyła się pod patronatem Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

9Usługi pocztowe i usługi kurierskie to segmenty bardzo dynamicznie rozwijające się w naszym kraju. Nic zatem dziwnego, że co roku konferencja „Rynek Usług Pocztowych w Polsce” wzbudza duże zainteresowanie. Nie inaczej było również i tym razem.

Pierwsza część spotkania dotyczyła najnowszej strategii rządu względem całego rynku pocztowego oraz względem samej Poczty Polski. Głos zabierali przedstawiciele Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, a także przedstawiciele UKE. Nacisk położono na rozwój usług pocztowych w erze cyfryzacji oraz mobilności.

Potem rozpoczęła się debata, w której głos zabierali także przedstawiciele alternatywnych operatorów pocztowych, m. in. InPost, oferujący Paczkomaty 24/7. Poszczególni prelegenci przedstawiali własną wizję rozwoju rynku pocztowego i usług pocztowych. Skupiono się tutaj na wyzwaniach konkurencyjności oraz na wprowadzaniu nowych rozwiązań, mówiono także o problemach związanych z regionalizacją rynku dostaw.

Następnie odbył się panel dyskusyjny na temat najważniejszych wyzwań, z jakimi musi zmierzyć się każdy nowoczesny rynek pocztowy. Dodatkowo została przygotowana część ekspozycyjna konferencji, gdzie prezentowano najnowsze technologie związane z rynkiem pocztowym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *