Polski rynek usług pocztowych, szczególnie za sprawą prywatnych operatorów, przeżywa bardzo szybki rozwój i nie boi się sięgać po nowinki technologiczne oraz wdraża w życie nowoczesne rozwiązania.

 Można powiedzieć, że dopóki państwowy monopolista królował niepodzielnie na rynku, trudno było zauważyć poważne zmiany i wielkie inwestycje w tej branży. Konkurencja wymusiła szukanie nowych rozwiązań logistycznych i poprawianie jakości usług. Dziś już nie bez przesady można powiedzieć, że standardy wyznaczają prywatni operatorzy pocztowi, którzy nie boja się wdrażać śmiałe pomysły. To właśnie prywatnym operatorom zawdzięczamy różne innowacyjne rozwiązania. Przykładem mogą tu być InPost paczkomaty, które z powodzeniem podbijają nie tylko polski rynek pocztowy, a nawet nasz niedawny monopolista pocztowy myśli o ich wdrożeniu.

 

To również prywatni operatorzy pocztowi z coraz większym powodzeniem obsługują państwowe instytucje na czele z sądami. Oczywiście, bywają różne zawirowania na rynku, ale można zaobserwować starania o nieustanną poprawę jakości usług. Dzięki prywatnym firmom wprowadzane są takie rozwiązania, jak Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO) czy monitoring korespondencji oline albo nadzór doręczycieli i kurierów z wykorzystaniem technologii GPS. Nie ma już znaczenia, czy wysyłamy paczkę, list polecony, a może interesuje nas przesyłka pobraniowa priorytetowa. W każdym wypadku mamy prawo oczekiwać usług na najwyższym poziomie. Prywatni operatorzy pocztowi udowadniają przecież, że poczta, paczki i listy mogą się kojarzyć z profesjonalizmem.

 

źródło: http://www.inpost.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *