Sposoby na wysłanie paczki za granice

Paczkomaty, Przesyłki 0 Comments

Niewątpliwie, wiele osób nigdy nie wysyłało żadnej paczki poza granice kraju. Kiedy osobom takim przychodzi wysłać paczkę do Niemiec czy Anglii nie wiedzą często jak to mają zrobić. Sprawa okazuje się natomiast całkiem prosta.

Kurier lub paczkomat

Generalnie, zwykle wysyłka paczek za granice odbywa się w ten sam lub też bardzo zbliżony sposób do tego, jak wysyłana jest normalna paczka. Należy złożyć zlecenie wysyłki i czekać na odbiór paczki przez kuriera. Jedyne co odróżnia wysyłkę za granice od polskiej wysyłki jest cena, która w tym pierwszym przypadku jest o wiele wyższa.

Jednakże, dzisiaj przesyłka zagraniczne nie odbywa się już tylko poprzez kuriera. Wszystko przez usługi inpost, które pozwalają klientom na wysyłanie paczek bez konieczności oczekiwania na przybycie kuriera.

Co wysyłać, by paczka nie wróciła?

Czy wybierze się cross boarder z oferty inpost czy też skorzysta się z usług innego kuriera trzeba mieć na uwadze, że pewne towary nie mogą pod żadnym pozorem znaleźć się w paczce, w przeciwnym razie nie dotrze ona do adresata. Chodzi tu zwłaszcza o produkty alkoholowe oraz tytoniowe, których wysyłanie zabronione jest w przypadku tak naprawdę większości krajów. Co więcej, również leki raczej nie są dozwoloną zawartością paczek zagranicznych. Do Stanów Zjednoczonych natomiast nie można wysyłać żadnego rodzaju mięsa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *