Tania wysyłka za granice – z której firmy skorzystać?

Przesyłki 0 Comments

W dzisiejszych czasach emigracja jest bardzo powszechna. Dlatego też, tak wiele osób ma rodzinę i przyjaciół w innych krajach. Z tego względu tak wiele firm kurierskich realizuje dziś przesyłki zagraniczne. Po prostu jest na nie duże zapotrzebowanie.

Czy przesyłki zagraniczne są drogie?

Niewątpliwie, niektóre firmy kurierskie oferują nieco tańsze, a inne nieco droższe usługi. Zwykle te bardziej znane i budzące większe zaufanie firmy pobierają nieco większe opłaty. Nie jest to jednak regułą, od której nie da się znaleźć żadnych wyjątków.

Generalnie, z konkurencyjnych cen znane są usługi inpost. Firma ta znana jest przede wszystkim z paczkomatów, jednak realizuje ona również tradycyjne przesyłki kurierskie w Polsce i zagranicą.

Cross boarder – jak z tego skorzystać?

Usługa przesyłek zagranicznych przez inpost nazwana została cross boarder. Jest to jak już wspomniano tani sposób na wysłanie paczki do rodziny lub przyjaciół przebywających zagranicą. Nadanie paczki odbywa siew kilku krokach, które nie są jednak zbyt skomplikowane.

Tworzenie zlecenia przesyłki zagranicznej odbywa się przez internet. Po założeniu konta, na stronie inpost uzupełnia się formularz w którym podaje się wszelkie niezbędne informacje na temat paczki. Wśród nich najistotniejsze i najdokładniejsze powinny być informacje o wadze i rozmiarze, gdyż wysyłka paczek za granice wyceniana jest właśnie na tej podstawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *