Paczki i inne przesyłki ( np. listy ) mogą być wysyłane poprzez pocztę, czy za pośrednictwem kuriera, ale także w wielu przypadkach istnieje taka możliwość, przy wykorzystaniu usług elektronicznych, którą to udostępniają poszczególne firmy rejestrujące się w Internecie. Najczęściej mówimy tutaj o wypełnianiu prostych formularzy, kalkulatorach, które wycenią usługę, a wszystko to jest zawsze czytelne i proste w obsłudze.

W tym przypadku usługi obejmują zarówno przesyłki, których to przedmiotem są tak paczki ekonomiczne, jak i paczki ekspresowe niekiedy też nazywane priorytetowymi. To jednak nie wszystko. Możliwe są dostawy zagraniczne, czy nawet takie, które to obsługują punkty całodobowe. Wiedzieć należy, że wysyłanie paczek to nie tylko dostarczenie przesyłki do rąk własnych, czy nawet na pocztę, ale przykładowo do wskazanych przez klienta miejsc, gdzie to paczkę można odebrać o każdej porze dnia i nocy, przez siedem dni w tygodniu. Ważność takiej przesyłki też ma pewien określony termin wyznaczony do jej odbioru, ale jest on o tyle istotny, że wówczas to mamy kilka dni na możliwość odbioru przesyłki.

inpost9

Tak działają chociażby paczkomaty. Tu należy pamiętać, że z takiej usługi mogą korzystać różne firmy, jak i klienci indywidualni. Szczególnie też osoby, które to cenią sobie prywatność. Co do wypełniania formularzy on line to są one różne. Podaje się wagę towaru, określoną w konkretnym przedziale i podobnie jest tu z odległością, jaką to ma taka przesyłka przebyć. Oczywiście ważne aby zaznaczyć czy jest to przesyłka ekonomiczna, czy priorytetowa. Niekiedy też podać należy wymiary paczki, a zatem długość trzech jej boków.

Dowiedź się więcej na stronie https://inpost.pl/pl/oferta-dla-biznesu/przesylki/paczkomaty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *