Wysyłanie paczek zagranicznych przez inpost

Przesyłki 0 Comments

Pojawienie się na rynku firmy inpost było czymś rewolucyjnym. Możliwość odbierania oraz nadawania paczek w paczkomatach zwiększyło komfort klientów. Nie każdy wie, że inpost umożliwia również wysyłkę paczek za granicę, zarówno poprzez wykorzystanie paczkomatów jak i kuriera.

Prostota usługi inpost

Wysyłka paczek za granice przez inpost jest niezwykle prosta. Wystarczy tak na dobrą sprawę zarejestrować swoje konto na platformie inpost, podać swój adres zamieszkania oraz ulubiony paczkomat i już można nadawać paczki.

Podstawowymi, zdecydowanie najważniejszymi informacjami, które trzeba podać podczas wysyłki paczek poprzez wykorzystanie usługi cross boarder są dane odnośnie paczek. Chodzi tu rzecz jasna o ich wagę jak i rozmiar. Jest to o tyle istotne, że im większa i cięższa paczka tym więcej trzeba zapłacić za jej przesłanie. Podanie nieprawidłowych danych paczki skutkuje najczęściej zablokowaniem jej wysłania. Inpost po prostu zwraca paczkę klientowi. Jest to więc niepotrzebna strata czasu.

Czy wysyłać można wszystko?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ze istnieją pewne ograniczenia jeśli chodzi o wysyłki zagraniczne. Rzecz w tym, że w przypadku wielu krajów surowo zabronione jest na przykład wysyłanie wyrobów tytoniowych. Rzadko kiedy istnieje również możliwość wysłania napojów alkoholowych czy też lekarstw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *