Wysyłka paczki do innych krajów – usługi inpost

Paczkomaty, Przesyłki 0 Comments

Polacy coraz chętniej zamiast z usług Poczty Polskiej korzystają z prywatnych firm kurierskich. Wśród nich jednymi z najpopularniejszych są usługi inpost, w których zawiera się między innymi wysyłka paczek za granice.

Wysyłka zagraniczna w paczkomacie – jak to zrobić?

Jak się okazuje, cross boarder, bo tak właśnie nazywa się usługa wysyłki zagranicznej oferowana przez inpost umożliwia wysłanie paczki międzynarodowej w jednym z tysięcy paczkomatów. Wybór paczkomatu do nadania paczki należy do klienta.

Ażeby możliwe było rzeczywiście wysłanie paczki zagranicę poprzez umieszczenie jej w wybranym przez siebie paczkomacie konieczne jest najpierw poinformowanie firmy o tym, który paczkomat się wybiera. Należy zrobić to online po uprzednim założeniu indywidualnego konta na oficjalnej stronie firmy inpost.

Warto również zauważyć, że wysyłka paczek za granice przez paczkomat to nie jedyne możliwe rozwiązanie jeśli chodzi o korzystanie z usług inpost. Można także wybrać wysyłkę przez kuriera. W takim przypadku trzeba podać na stronie informacje o miejscu, z którego kurier ma odebrać nadawaną paczkę.

Informacje o paczce

Oczywiście, zanim włoży się paczkę do paczkomatu lub też zanim przyjedzie po nią kurier trzeba samodzielnie dokonać ważenia i pomiaru paczki. Tylko znając wagę i rozmiar paczki można wycenić jej wysyłkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *