Wysyłka paczki za granicę kraju – ja kto zrobić?

Paczkomaty, Przesyłki 0 Comments

Obecnie na rynku jest wiele firm kurierskich oferujących wysyłki zagraniczne. Można również skorzystać z usług Poczty Polskiej. Jednakże, jak wysyłać paczki, aby robić to szybko i tanio?

Prywatne firmy kurierskie

Wydaje się, że dzisiaj najłatwiej i najtaniej można nadać paczkę zagraniczną, zaadresowaną do jakiegokolwiek kraju poprzez jedną z prywatnych firm kurierskich. Na wyróżnienie zdają się zasługiwać usługi inpost. Firma ta ma w swojej ofercie usługę cross boarder, która gwarantuje stosunkowo szybką dostawę paczki za relatywnie niewielką opłatą.

O czym należy pamiętać?

Ażeby wysyłka paczek za granice faktycznie przebiegała sprawnie trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim, bardzo ważne jest, aby jeszcze przed nadaniem paczki dokładnie sprawdzić jej wagę i rozmiar. Jest to istotne, gdyż inpsot właśnie na podstawie podanej wagi i rozmiaru wyznacza cenę za wysyłkę. Jednakże, jeśli kontrola wykaże, że waga lub rozmiar są większe od określonych przez klienta, wysyłka może kosztować o wiele więcej niż początkowo zakładano.

Ponadto, należy mieć na uwadze, że są pewne produkty, których do konkretnych krajów nie można wysyłać. W zasadzie do każdego kraju pewnych rzeczy wysyłać nie można, jednak listy tych produktów różnią się między sobą. Praktycznie nigdy nie jest natomiast dozwolone wysyłanie alkoholu jak również większości leków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *