Wysyłka zagraniczna – jak zrobić to najtaniej?

Przesyłki 0 Comments

Zwykle, gdy chce się wysłać jakąkolwiek paczkę do innego kraju trzeba wykonać nieco więcej czynności niż podczas wysyłki do adresata zamieszkującego Polskę. Co więcej, trzeba też liczyć się z nieco większymi kosztami.

Jak zminimalizować koszty wysyłki?

Wydaje się, że najlepszym sposobem na zminimalizowanie kosztów jest po prostu przeglądnięcie ofert różnych firm i wybranie tej, która oferuje tanie przesyłki. Warto zauważyć, że dziś firm, które zajmują się przesyłaniem paczki zarówno na terenie kraju jak i poza jego granice jest wiele. Jednakże, o ile na przykład usługi inpost są dosyć pewne, gdyż firma ta jest już znana i sprawdzona, o tyle wiele firm nie posiada zbyt dużo opinii i właściwie niewiele o nich wiadomo. Wydaje się, że lepiej nie ryzykować i nie korzystać z usług takich firm.

Cross boarder oferowany przez wspomniany już powyżej inpost jest dosyć tanią usługą. Zapewne możliwe jest znalezienie czegoś tańszego, jednakże jak już zaznaczono, są to zwykle niezbyt godne zaufania usługi.

Wysyłka w paczkomacie czy kurierem?

Wysyłka paczek za granice jeśli korzysta się z usług inpost nie wymaga w ogóle kontaktu z kurierem, gdyż można wybrać w internecie paczkomat i to właśnie w nim nadać swoją paczkę. Jednakże, jeśli klient woli jednak zamiast paczkomatu kontakt z kurierem jak najbardziej jest to również możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *