Kwiaty stanowią jeden z najpopularniejszych prezentów, który wręczany jest przy różnych okazjach. Urodziny, imieniny, Dzień Matki, rocznica… Długo można by wymieniać. Niezależnie od tego, z jakiego powodu nabywasz bukiet, możesz ułatwić sobie kupno wiązanki i jednocześnie sprawić bliskim niespodziankę. Kupując kwiaty przez internet, bez wychodzenia z domu wybierzesz interesujący Cię bukiet, napiszesz dedykację na bileciku i opłacisz zamówienie. Po wszystkim kurier dostarczy wiązankę pod wskazany adres o wybranej przez Ciebie dacie oraz godzinie. Dowiedz się więcej o zamawianiu kwiatów przez internet i najlepszych sposobach ich dostarczania.

Zamawianie kwiatów online – czyli co oferuje dzisiejszy świat e-commerce?

W ostatnich latach znacząco wzrosło znaczenie internetowego rynku i różnych segmentów szeroko pojętego świata e-commerce. Coraz więcej osób zmienia swoje preferencje zakupowe i przekształca się w e-konsumentów, czyli klientów dokonujących transakcji handlowych online. Na rozwój popularności internetowych zakupów wpływa wiele czynników. Oprócz wygody wiążącej się z komfortem zamawiania produktów bez wychodzenia z domu, na wzrost roli e-commerce w dużym stopniu wpłynęła także pandemia. Okres lockdownu pokazał, że sprzedaż internetowa stanowi nieodłączny element współcześnie prowadzonego biznesu. Zamknięcie galerii handlowych, ograniczenie dostępu do dużych marketów czy też po prostu izolacja poszczególnych osób przyczyniły się do znacznego przyspieszenia cyfryzacji całego rynku.

Pandemiczne warunki otworzyły nam również oczy na to, jak wiele różnych produktów można kupić lub sprzedać w sieci. Zdalne zakupy w sklepie odzieżowym, drogerii, salonie meblarskim czy markecie ze sprzętem elektronicznym dla większości ludzi nie są już niczym nadzwyczajnym. Do nowości należą natomiast internetowe zakupy spożywcze, kupno wirtualnej wycieczki po muzeum czy też zdalne zamawianie kwiatów pod wskazany adres. Ten ostatni rodzaj zakupu stanowi ciekawą odnogę e-commerce, ponieważ odpowiada na niecodzienną potrzebę, jaką jest sprawienie przyjemności lub zrobienie niespodzianki komuś bliskiemu. Kupując kwiaty online, klient zamawia zarówno usługę florystyczną, jak i kurierską. Oferta łącząca wykonanie bukietu i jego dostawę sprawia, że konsument może zamówić kwiaty z każdego miejsca na świecie. Kupujący nie musi się przy tym obawiać o to, że nie ma możliwości osobistego odbioru i wręczenia wiązanki. Doręczenie kwiatów do rąk bliskiej osoby w takiej sytuacji leży po stronie kwiaciarni lub współpracującej z nią firmy transportowej.

Jak zamówić kwiaty przez internet?

Składanie zamówień na bukiety jest niezwykle łatwą czynnością, która zajmuje dosłownie chwilę. Pierwszym krokiem jest odnalezienie w internetowej wyszukiwarce punktu obsługującego florystyczne zlecenia na obszarze miasta lub wsi, w których mieszka potencjalny odbiorca bukietu. Wiele internetowych kwiaciarni ma swoje punkty w różnych częściach Polski, a więc dostawa kwiatów jest możliwa praktycznie na całym terenie kraju. Niektóre placówki wysyłają również kwiaty na zagraniczne adresy. Kiedy znajdziesz i wybierzesz punkt, który daje możliwość zamówienia kwiatów pod wskazany przez Ciebie adres, najtrudniejsza część jest już za Tobą. Dalsze etapy procesu zakupowego w internetowej kwiaciarni wyglądają tak samo, jak w przypadku składania zlecenia w innych e-sklepach. Będąc na stronie kwiaciarni, zobaczysz ofertę składającą się z gotowych bukietów. Spośród nich wybierz kwiaty, które najbardziej odpowiadają Twoim oczekiwaniom wizualnym lub preferencjom odbiorcy. Następnie zdecyduj, jaki rozmiar wiązanki chciałbyś zamówić. Kwiaciarnie zazwyczaj oferują sprzedaż kompozycji małych, średnich i dużych.

Aby zamówić kwiaty, dodaj bukiet do internetowego koszyka i przejdź do finalizacji zlecenia. W tym momencie będziesz mógł postanowić, czy chcesz dołączyć do wiązanki bilecik. Wzbogacając kwiaty o kartkę, otrzymasz możliwość wybrania tekstu, który się na niej pojawi. Umieszczona na bilecie dedykacja może zawierać Twoje osobiste słowa lub też teksty okazjonalne znajdujące się w propozycjach kwiaciarni. Kiedy podejmiesz już decyzję w kwestii bileciku, będziesz mógł przejść do wyznaczenia daty, godziny oraz miejsca, w które należy wysłać kwiaty. Następnym krokiem będzie konieczność opłacenia zamówienia, które zakończy proces zakupu.

Kwiaty przez internet – jak wygląda przesyłka?

Zamawiając kwiaty przez internet, decydujesz się na usługę konkretnego punktu florystycznego. Każda kwiaciarnia działająca online oferuje własny sposób doręczenia bukietów. Niektóre placówki zatrudniają wewnętrznych dostawców, którzy dostarczają kwiaty pod wskazany przez klienta adres. Natomiast inne kwiaciarnie decydują się skorzystać z usług zewnętrznej firmy kurierskiej. Część internetowych kwiaciarni oferuje nawet zamówienie kwiatów do Lodówkomatu. Jest to maszyna podobna do Paczkomatu i działająca na zbliżonej zasadzie. Od klasycznego automatu na przesyłki Lodówkomat różni się jednak tym, że jego skrytki są chłodzone. Niska temperatura utrzymywana w szufladach automatu sprawia, że przechowywane w niej produkty spożywcze czy florystyczne pozostają świeże na dłużej. Jeśli więc chcesz osobiście wręczyć bukiet po godzinach pracy kwiaciarni lub też nie jesteś pewien czy w danym dniu odbiorca będzie w domu, możesz zamówić kwiaty do Lodówkomatu, w którym poczekają one na odbiór. Chcąc złożyć zamówienie na kwiaty i wybrać najwygodniejszą formę doręczenia, sprawdź, w jaki sposób konkretny punkt florystyczny realizuje swoje zlecenia.

Dlaczego warto zamówić kwiaty online z dostawą?

Przyczyną, dla której zazwyczaj kupuje się bukiety, są prywatne święta, takie jak urodziny, imieniny czy też rocznice. Niezależnie od okazji, kwiaty zawsze stanowią miły upominek lub uzupełnienie większego prezentu. Stacjonarne kupowanie wiązanek każdorazowo wiąże się z niepewnością dotycząca finalnego wyglądu bukietu. Udając się do florystki, możesz zaznaczyć, jakie kwiaty chcesz wykorzystać w wiązance. Jednak końcowa wizja bukietu, jego ułożenie czy przyozdobienie pozostają niewiadomą aż do momentu odbioru. Zamówieniu kwiatków przez internet nie towarzyszy taka niepewność. Wybierając kwiaty na stronie kwiaciarni, od razu widzisz, jaka będzie konwencja wiązanki i czy odpowiada ona Twoim preferencjom wizualnym.

Dodatkowym atutem zdalnego kupowania kwiatów jest to, że możesz złożyć zamówienie o dowolnej porze dnia lub nocy. Kiedy przypomnisz sobie o czyichś urodzinach albo najdzie Cię ochota na sprawienie bliskiej osobie miłej niespodzianki, wystarczy wejść na stronę i zamówić dostawę wybranego bukietu. Wiele e-kwiaciarni działa przez 7 dni w tygodniu, a swoje wysyłki mogą zrealizować nawet w dwie godziny od złożenia zlecenia. Kompleksowość usługi sprawia, że ani przy zakupie, ani przy odbiorze nie musisz fizycznie wybierać się do kwiaciarni. Tak wygodny sposób zamawiania bukietów pozwala wysłać kwiaty z dowolnego miejsca w Polsce lub na całym świecie. Dzięki temu jesteś w stanie zaskoczyć bliską Ci osobę nawet wtedy, gdy dzieli was wiele kilometrów.